„Azonnal riadót fogunk fújni” – Bécsben már készülnek a harcra, Magyarországra mutogatnak
Folytatódik a hadjárat az új kancellár ellen.
Aki Széchenyit idéző léptékben áldozott magánvagyonából szülőhazájára, akinek világméretű jótékonysági tevékenysége ismertetéséhez szűkek ennek a cikknek, de az egész oldalnak is a keretei.
„Orbán Viktor, a (Soros-pénzen is) képzett politikus pontosan ismeri a filozófusból lett pénzember nézeteit. Éppen ezért ütött meg ilyen agresszív hangot: a mára magába fordult, bezárkózó orbáni államkísérletre nincs veszélyesebb, mint Soros és mestere, Karl Popper elképzelése a »nyitott társadalomról«.
Erősen dióhéjban: Popper és Soros szerint az ember, a közösség nem alkalomszerűen, hanem folyamatosan téved. A társadalmi rendszer különböző szintjén megjelenő tévedések kölcsönösen felerősítik egymást, illetve visszahatnak a rendszer alapjára is – ezt a jelenséget hívja Popper nyomán Soros »reflexivitásnak«. Azaz a neoliberális elmélettel szemben a kontroll nélküli szabadpiac nem egyensúlyi állapot felé halad, ellenkezőleg, egyik végletes kilengésből a másikba csap át. Így alakulnak ki gazdasági válságok – a reflexivitás tankönyvi példájának mondható a 2008-as összeomlás –, és ugyanezen rugóra járnak a politikai rendszerek veszélyes elfajulásai.
A politikai-gazdasági rendszer ezért szüntelen megkérdőjelezésre, cáfolatra és korrekcióra szorul. Ez az álladó önkontroll csak »nyitott társadalomban« lehetséges, ahol a civil szféra kiépülésével és megerősítésével kialakulnak a társadalmi önkorrekció mechanizmusai.(...)
Addig is, amíg kiderül, hogy kinek lesz igaza, megkérdezném: mint az egyik legnagyobb kortárs magyar, Soros György, aki komoly pénzösszegekkel segítette a szovjet elnyomás ellen küzdő ellenzékieket, aki Széchenyit idéző léptékben áldozott magánvagyonából szülőhazájára, akinek világméretű jótékonysági tevékenysége ismertetéséhez szűkek ennek a cikknek, de az egész oldalnak is a keretei, szóval egy ilyen világtörténelmi jelentőségű magyar vajon miért nem méltó a nyitott figyelemre – akár a jobboldalon is. Lehet Sorost is kritizálni, sőt elméletéből következően: kell is. Egy dolog azért biztos: aki Putyintól Lukasenkón át Kazahsztánon és Türkmenisztánon át Mianmarig világszerte annyi diktátor ellen lép fel, az rossz ember nem lehet.”